Hodowla Cation Energy została oficjalnie zarejestrowana w ZKwP w 2017 roku. Pierwszą catahoula w hodowli jest sprowadzona ze Słowacji CHARITY Ayra Aranel w 2015 roku.
Zaczynamy realizować swoje plany i założenia dotyczące rozwoju rasy i hodowli w Polsce. Chcemy zachować oryginalny charakter i predyspozycję rasy oraz jej naturalne instynkty w przyszłych pokoleniach.
Szczenięta Louisiana Catahoula urodzone pod przydomkiem Cation Energy zyskają rodowody FCI oraz rejestrację w NALC ( National Association of Louisiana Catahoulas ) – organizacji zrzeszającej hodowców i miłośników, która oficjalnie jest patronatem rasy od 1977 roku.

Mieścimy się prawie w samym sercu śląska, w okolicy otoczonej lasami i jeziorami. Nasze psy mieszkają z nami- jesteśmy domową hodowlą w pełnym znaczeniu tego słowa. Aktywnie spędzamy każdy dzień, codzienne długie spacery, treningi posłuszeństwa, frisbee, coursing. W wolnych chwilach uwielbimy podróżować a psy są zawsze naszymi towarzyszami.

Decyzję o założeniu hodowli podjęliśmy wraz z uzyskaniem przez Charity uprawnień hodowlanych wg prawa FCI, stosowne badania oraz gdy została oceniona przez wielu różnych sędziów jako suka bez żadnych wad. Ma ona też typowy charakter rasy, który pragniemy zachować. Hodowla nie jest naszym sposobem na życie a naszą pasją. Nasze palny hodowlane idą w kierunku uzyskania psów o dobrych predyspozycjach przede wszystkim do pracy, z zachowanymi pierwotnymi instynktami typowymi dla rasy. Mamy na celu dbanie o dobre imię psów rasy Louisiana Catahoula a szczenięta z naszej hodowli przeznaczone są tylko dla osób które zdają sobie sprawę z potrzeb psa aktywnego, do domów pracujących, sportowych, aktywnych.

Więcej o naszych planach hodowlanych w zakładce —> Plany hodowlane.